keyboard_arrow_right
warning You are browsing as unregistered user. Unregistered user is for testing purposes only. We strongly recommend to
fingerprint Sign in

Padubysio malūnas

account_circle Travel hotel Find accommodation time_to_leave Directions thumb_up_alt 0 visibility_off playlist_add Add to itinerary edit

Padubysio malūnas stovi Jurbarko rajone, Padubysio kaime. Padubysio dvaro malūnas unikalus savo išlikusia technologine įranga ir pastato architektūrine išraiška. Dvaras buvo viršutinėje, o malūnas apatinėje Dubysos slėnio terasoje.

Padubysio malūnas statytas apie 1920 m. dvarininko Juozo Butkevičiaus. Statybą finansavo žmona Jadvyga Jacunskaitė. Vokiečių okupacijos metais malūną valdė statytinis Valteris Gaigalaitis. Dabar malūno savininkas yra privatus asmuo. Buvusi dvaro sodyba sunyko, tačiau malūnas išsilaikęs gerai, išlikusi didelė dalis buvusios technologinės įrangos: vienerios girnos, o kitų girnų tik žymės, gervė girnapusėms nukelti, dvi apardytos transmisijos, javų valymo mašina, treji valcai, kruopinė ir du rankoviniai filtrai, du plokščiasiečiai, malūno užtvankos liekanos. Padubysio malūnas veikia, tačiau varomas ne vandeniu, o pritaikius šiuolaikines technologijas. Savininkas rūpinasi atstatyti autentišką malūno darbo procesą, jau parengti malūno atgaivinimo, pritaikymo turizmui priešprojektiniai pasiūlymai.

comment Comments 0

near_me Nearby places

warning No items found