keyboard_arrow_right
warning You are browsing as unregistered user. Unregistered user is for testing purposes only. We strongly recommend to
fingerprint Sign in

Raubonių vandens malūnas-karšykla-verpykla

account_circle Travel hotel Find accommodation time_to_leave Directions thumb_up_alt 0 visibility_off playlist_add Add to itinerary edit

Raubonių vandens malūnas-karšykla-verpykla – vandens malūnas su grūdų malimo ir vilnos apdirbimo technologine įranga, esantis Pasvalio rajone, Saločių seniūnijoje, Raubonių km. Malūnas stūkso prie Tatulos upelio, 0,5 km į šiaurės vakarus nuo kelio 125 Biržai–Raubonys . Tatulos slėnis su malūnu patenka į Biržų regioninio parko teritoriją. Suremontuoto malūno vilnų karšyklos ir verpyklos mašinos įjungiamos pažintiniais tikslais, rengiami vilnos apdirbimo praktiniai mokymai.

Raubonių vandens malūnas 1992 m. pripažintas regioninės reikšmės technikos ir istorijos paminklu (unik. kodas 2399). Malūno statinys stačiakampio plano, 2 aukštų su pastoge, raudonų plytų mūro, su priestatais iš galų. Veikiant malūnui buvo suformuotas kompleksas, susidedantis iš tvenkinio, vandens kanalo ir pastato, kuriame buvo sumontuoti malūno, karšyklos bei verpyklos įrengimai. Malūno turbinas suko iš tvenkinio kanalo atitekantis vanduo. Tarp pastato ir tvenkinio buvo kiemas, kur iki šiol yra išlikęs balkonas su stogeliu maišų pakėlimui į antrą aukštą.

comment Comments 0

near_me Nearby places

warning No items found