Trolio liežuvis / Odda / Norvegija

Trolio liežuvis

Trumpai apie Trolio liežuvį
Vadinamasis Trolio liežuvis (norv. k. Trolltunga) Norvegijoje yra ne tik viena įspūdingiausių lankytinų vietų Norvegijoje, bet turbūt ir visame pasaulyje. Trolio liežuviu vadinama vieta yra uolienos atplaiša pakibusi kalno šlaite maždaug 700 metrų aukštyje šiaurinėje Ringedalsvatnet ežero dalyje Hordaland apygardoje Norvegijoje. Vienas artimesnių miestų yra Odda miestelis.
Kada galima aplankyti

Šią įspūdingą lankytiną, turistams prieinamą, vietą galima lankyti nuo gegužės mėn. iki rugsėjo mėn.

Sąlygos (saugumas)

Norint aplankyti šią vietą, kiek neramu dėl saugumo priemonių - jų tiesiog nėra tiek keliaujant link jos tiek pačioje vietoje. Yra užfiksuotas vienas insidentas 2015m rugsėjo mėn., kai turistas tiesiog nukrito nuo šio skardžio. Turistų skaičius paskutiniais metais išaugo nuo 500 iki 80.000 (2009-2016m.). Taip pat yra pabrėžiama, kad klimato sąlygos net ir vasaros sezonu, kai turistai gali šią vietą aplankyti, gali būti labai nepalankios - sniegas bei dideli vėjo gūsiai čia nėra naujiena.

Kaip nuvykti iki „Trolio liežuvio“?

Norėdami pamatyti „Trolio liežuvį“ ir jį aplankyti, turėtumėte vykti į Oddą, tada pro Tyssedal‘į link Skjegedalio. Pirmus 960 metrus į kalną link „Trolio liežuvio“ galima pakilti funikulieriumi.  Tik jis dažnai neveikia ir tokiu atveju visą kelią reikia įveikti pėsčiomis. Kad iškylautojams būtų lengviau įveikti kelią į kalną yra įrengti laiptai bei takai. O nuo ten, link Trolio liežuvio, veda pažymėtas takas. Kelionėje užtruksite 3 – 4 valandas. Vietomis sutiksite stovinčias trobeles, priklausančias Norvegijos Treko Asociacijai. Jose galite nakčiai apsistoti.